Рома и Ювентус завършиха при резултат 1:1 в двубой от 35-я кръг на серия А. Ромелу Лукаку откри за "вълците" през първата част, а Бремер успя да се распише с глава в в 31-а минута, за да оформи и крайния резултат. Чистите голови положения почти отсъстваха, като Киеза за гостите удари греда през втората част. С това равенство Рома остава на 5-о място с 60 точки, докато Ювентус е 3-и с 66 пункта на сметката си.

Getty/Gulliver images
26 снимки

В 11-а минуат Расмус Кристенсен засече центриране от крилото около точката на дузпата и нанесе добър удар с глава, който срещна напречната греда.

Четири минути по-късно Рома организира чудесна атака по десния фланг, а топката стигна до Дибала в наказателното поле, като той на свой ред върна топката назад към съотборник, който стреля, а Шчесни първоначално спаси, но там бе Ромелу Лукаку, който направи перфектна добавка отблизо - 1:0 за Рома.

В 31-а минута Федерико Киеза намери Бремер с чудесен прехвъплящ пас, а последният скочи най-високо и заби отблизо топката с глава в долния ляв ъгъл. Опитът му беше, както силен, така и прецизен, а Свилар нямаше шанс да го спре - 1:1.

В 47-а минута Ювентус отново можеше да излезе напред в резултата, след като Федерико Киеза пропиля шанса си, нанасяйки удар от наказателното поле, но опитът му разтресе дясната греда. И двата отбора до края на двубоя опитваха да създадат положения, но отсъстваха чистите голови ситуации.

Рома владееше топката повече през второто полувреме, но Ювентус направи по-добрите атаки и отправи четири точни удара. Двата отбора не искаха да рискуват и изглеждаха доволни на точката, като стремежът да не се допусне поражение бе ключов и определящ.

В добавеното време Тами Ейбрахам за Рома достигна до точен пас в пеналтерията и незабавно стреля по тревата, но опитът му бе добре спасен от вратаря, а това бе и последното положение в сблъсъка.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Рома: 99. Миле Свилар, 69. Анхелиньо, 14. Диего Йоренте, 5. Евън Н`Дика, 43. Расмус Кристенсен, 7. Лоренцо Пелегрини, 16. Леандро Паредес, 4. Браян Кристанте, 33. Томазо Балданци, 21. Пауло Дибала, 90. Ромелу Лукаку

Ювентус: 1. Войчех Шчесни, 6. Данило, 3. Бремер, 4. Федерико Гати, 27. Андреа Камбиазо, 25. Адриен Рабио, 5. Мануел Локатели, 16. Уестън МакКени, 22. Тимъти Уеа, 7. Федерико Киеза, 9. Душан Влахович