Джанлуиджи Буфон за пореден път доказва, че е един от най-великите вратари на съвремието ни. Макар и на 38 години, той е само на три минути от това, да запише името си за пореден път в историята на Серия А със златни букви.

Ако в дербито на Торино следващия кръг той опази мрежата си чиста до 4-та минута, ще стане рекордьор по най-много поредни минути без допуснат гол в италианския шампионат.

До момента рекордът се държи от легендата на Милан Себастиано Роси, който през сезон 1993/1994 не пусна попадение цели 929 минути. Но сега след победата над Сасуоло с 1:0 Буфон е опазил вратата си суха вече 926 минути.

Интересното е, че легендата на Ювентус имаше още едно подобно постижение, като през сезон 2013/2014 записа 745 поредни минути без гол. Сега това посещение му отрежда 7-та позиция във вечната ранглиста.

Във въпросния Топ 10 са още имена като Лука Маркеджани, Иван Пелицоли, Морган де Санктис и други.