Ювентус победи Тотнъм с 2:1 в контролна среща, част от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп.

Двата тима играха в Мелбърн като дадоха шанс на голяма част от футболистите, с които разполагат в момента.

Ювентус си осигури комфортна преднина от два гола след попадения до 15-ата минута. Първо Пауло Дибала откри резултата в 5-ата минута, след което в 15-ата новото попълнение Мехди Бенатия удвои аванса, засичайки с глава центриране отляво.

През второто полувреме Тотнъм бе по-добрият отбор на терена, но "шпорите" стигнаха само до един гол. В 67-ата минута след грешка в отбраната на Юве, топката попадна в Ерик Ламела, който с добър изстрел в ъгъла вкара за 2:1.

В последните минути английският тим можеше да стигне и до изравняване, но пропусна няколко възможности.

За Тотнъм това бе първи мач на турнира докато Юве записа загуба с дузпи от Мелбърн Виктори в първия си двубой.