Ювентус победи с 2:0 Салернитана като гост в мач от 15-ия кръг на Серия А. "Бианконерите" откриха резултата в началото на двубоя чрез Паоло Дибала, а през второто полувреме Алваро Мората удвои преднината на гостите, оформяйки крайния резултат.

Gulliver/GettyImages
22 снимки

По този начин Ювентус остава на седмата позиция с актив от 24 точки, колкото има и шестия Фиорентина. В същото време Салернитана остава на последната позиция с осем.

Гостите стартираха агресивно двубоя и прииснаха съперника си в първите минути на мача. В 4-ата минута Пауло Дибала достигна до топката след рикошет и стреля в долния ляв ъгъл, но Вид Белец улови.

Три минути по-късно Деян Кулушевски нанесе изстрел от границата на наказаелното поле опасно над гредата. Малко след това Дибала отново нанесе изстрел по земя, който попадна в ръцете на Вид Белец.

В 15-ата минута дойде и първата възможност за домакините. Важди Кехрида центрира в наказателното поле, където Сими засече с глава, но покрай левия страничен стълб.

Натискът на "бианконерите" даде резултат и в 21-ата минута нулевото равенство бе променено. Деян Кулушевски центрира отдясно, след което Пауло Дибала засече красиво от въздуха в долния десен ъгъл.

Осем минути по-късно гостите удвоиха преднината си, когато Джорджо Киелини реализира нов гол във вратата на Вид Белец, но след преглеждане на ситуацията с ВАР, попадението бе отменено заради нарушение.

Ювентус отново притисна съперника си, но центриране на Лука Пелегрини не успя да намери адресата си.

Гостите стартираха по-агресивно и втората част, но опити за изостраняне на ситуациите на Паоло Дибала и Хуан Куадрадо бяха пресечени от защитници на домакините.

В 55-ата минута Паоло Дибала нанесе опасен изстрел, който премина малко над напречната греда. Две по-късно Хуан Кудрадо бе близо до втория гол за "бианконерите", след като отправи мощен изстрел, но топката прелетя на сантиметри над напречната греда.

Салернитана отговори в ответната атака, когато Лука Раниери стреля отблизо, след което прати кълбото в левия страничен стълб.

В 70-ата минута "бианконерите" удвоиха преднината си. Алваро Мората бе на точното място и с красив завършващ удар реализира в долния десен ъгъл.

Пет минути по-късно домакините имаха отлична възможност да възстановят равенството, но от добра позиция Гумбер Гумбер не успя да оцели очертанията на вратата, стреляйки покрай левия страничен стълб.

В 82-ата минута Паоло Дибала отново опита късмета си, стреляйки от дистанция, но топката не намери целта. Пет по-късно отново аржентинецът имаше отлична възможност, но изстрелът му бе спасен от Вид Белец. До края на двубоя "бианконерите" продължиха да бъдат по-активния тим, но до повече положения не се стигна.

САЛЕРНИТАНА - ЮВЕНТУС 0:2

0:1 Пауло Дибала 21'

0:2 Алваро Мората 70'

СТАРОВИТЕ СЪСТАВИ

САЛЕРНИТАНА: Вид Белец, Важди Кехрида, Фредерик Весели, Норберт Гьомбер, Рикардо Галио, Лсан Кулибали, Леонардо Капеци, Надир Зортеа, Лука Раниери, Федерико Бонацоли, Сими

Треньор: Стефано Колантуоно

ЮВЕНТУС: Войчех Шчесни, Хуан Куадрадо, Матайс де Лихт, Джорджо Киелини, Лука Пелегрини, Мануел Локатели, Родриго Бентанкур, Федерико Бернардески, Деян Кулушевски, Пауло Дибала, Мойс Кийн

Треньор: Масимилиано Алегри

Гл. съдия: Франческо Форнеу