Ювентус пристигна в Неапол след серия от 8 поредни победи в Серия “А”, при това без допуснат гол, но понесе тежко поражение с 1:5 от Наполи и изостана на 10 точки зад “партенопеите”.

Грандът от Торино не беше получавал 5 гола в шампионатен мач от май 1993 година, когато отстъпи с 1:5 на Пескара. Любопитното е, че тогава едно от попаденията във вратата на “старата госпожа” е дело на настоящия треньор на Юве Масимилиано Алегри.

Три години по-рано Наполи на Диего Марадона и Карека също разгромява “бинаконерите” с 5:1, но в сблъсък за Суперкупата на Италия.

Ювентус не беше получавал гол в 770 поредни минути през сезона, но тази серия приключи с попадението на Виктор Осимен за 1:0. Нигериецът никога прeди това не се беше разписвал срещу рекордьора по титли на Италия.

Наполи се оттегли на почивката с аванс от 2:1 и това е първият случай от 1989 година насам, в който в мача между двата тима паднаха три попадения през първото полувреме. Тогава Ювентус спечели с 4:2.