Ювентус победи Сасуоло с 3:0 у дома. Срещата беше от 20-ия кръг на Серия А. Два страхотни гола за успеха на "бианконерите" вкара Душан Влахович. Сърбинът беше точен в 15-ата и 38-ата минути. Крайният резултат оформи Федерико Киеза минута преди края на редовното време.

С успеха възпитаниците на Масимилиано Алегри се доближиха на две точки от лидера Интер, събирайки 49 точки. "Неровердите" са на 14-о място във временното класиране с 19 точки.

Gulliver/GettyImages
12 снимки

Ювентус поведе с първата си добра възможност в мача. Гостите сбъркаха в центъра, което позволи на "бианконерите" да контраатакуват. Адриен Рабио подаде към Душан Влахович, който със страхотен удар от границата на наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл за 1:0.

След половин час игра "неровердите" създадоха първата си по-опасна атака. Лауриент получи топката отляво в наказателното поле и опита слаб удар, с който не затрудни Шчесни. Минута след това вратарят на Ювентус изби опасен удар на Матеус Енрике.

В 38-ата минута Юве стигна до втори гол. Домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар на отколо 25 метра от вратата на Консили. Зад топката застана Влахович, чийто страхотен шут срещна горната греда, а след това се озова във вратата за 2:0.

В 44-ата минута Консили се справи с удар от далечна дистанция на Адриен Рабио.

В 53-ата минута Лауриент проби отляво, навлезе навътре и подаде към Доменико Берарди. Нападателят овладя и шутира от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата. Десет минути по-късно Сасуоло отново организира опасна атака, при която Берарди отправи удар от средна дистанция фронтално срещу вратата, но Шчесни спаси.

Малко след това Влахович намери Федерико Киеза пред наказателното поле, но нападателят прати топката над вратата. В 73-ата минута Киеза подаде към Тимъти Уеа, а американецът от близка дистанция стреля над вратата.

В 89-ата минута Федерико Киеза сложи точка на спора с трети гол. Мануел Локатели се пребори за топката пред наказателното поле и подаде към Киеза. Нападателят шутира от границата на наказателното поле, а Консили не се намеси по най-добрия начин, като позволи топката да се озове във вратата му.

Ювентус - Сасуоло 3:0

1:0 Душан Влахович (15)

2:0 Душан Влахович (38)

3:0 Федерико Киеза (89)

Ювентус: Шчесни, Камбиасо, Бремер, Данило, Ругани, Костич, Мирети, Рабио, Локатели, Йълдъз, Влахович

Сасуоло: Консили, Педерсен, Ерлич, Ферари, Вити, Болоца, Матеус Енрике, Торствед, Лауриент, Берарди, Пинамонти