Ювентус спечели домакинството си на Зенит Санкт Петербург с 4:2 и може да се смята за сигурен осминафиналист в най-комерсиалния европейски футболен турнир.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

Още в 11-ата минута Пауло Дибала откри за „бианконерите“ след лошо избита топка от ъглов удра. Аржентинецът бе оставен непокрит и с левия си крак опъна мрежата на руския гранд.

Зенит възстанови равенството 15 минути по-късно след като Леонардо Бонучи заби топката в собствената си врата в опит да пресече центриране от левия фланг на атаката на петербургци.

Ювентус Зенит статистика

източник: Sofascore

Ремито се запази до почивката, но около четвърт час след началото на второто полувреме, авторът на първия гол Дибала реализира дузпа, а в средата на полувремето Федерико Киеза подпечата успеха на „Старата госпожа“ след хубав индивидуален рейд и удар по диагонала с левия крак.

Десетина минути преди края на срещата Алваро Мората отбеляза за 4:1, а в добавеното време на срещата иранският нападател Сардар Азмун намали резултата, възползвайки се от неразбирателство в защитата на торинци.